#Kenyeres András
Cseh László: Nem voltam elég nagyképű – Penge podcast Szilágyi Áronnal
Sok rossz dolgot is megélt a sportban, és ezekről is beszélni kell – vallja Cseh László, aki annak idején már annak is örült, ha az edzője nem üvöltötte le a fejét, egy ponton pedig megtagadta a számára előírt edzésmunkát, és bár a szakvezetés már kezdett lemondani róla, ő éppen akkor úszott Európa-csúcsot. A most 39 éves egykori úszó Turi György és Michael Phelps önbizalmára gyakorolt hatásáról, a régi- és újgenerációs edzők mentalitásáról és pályafutása legmélyebb pontjáról is beszélgetett Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással a Penge podcastban.
Hogyan segíthet, ha térképet rajzolunk a céljainkhoz?
Hatékonyabban érhetjük el a céljainkat, ha nem csupán listába szedjük az azokhoz vezető, elvégzendő feladatainkat, hanem látjuk is, hogyan kapcsolódnak egymásba. Ebben lehet segítségünkre a mind mapping, azaz gondolattérkép-készítés. Meg is mutatjuk egy háromperces videóban Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással.
Gulyás Michelle: Egy pszichológiai könyvet írhatnék lassan – Penge podcast Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással
Bárhová megy, a bemutatásánál a nevéhez hozzáragasztják: olimpiai bajnok. Pedig alig volt már hátra egy hónap a párizsi játékok megnyitójáig, amikor eldőlt, hogy a szövetség őt nevezi. Gulyás Michelle meghálálta a bizalmat, a hosszú évek alatt elsajátított mentális technikákat is bevetve, flow állapotban versenyezve győzött az utolsó olyan öttusaversenyen, amelyben még szerepelt a lovaglás. A sportoló a Penge podcastban mindezekről, továbbá a kéretlen kritikák kezeléséről, a nemet mondás nehézségéről és a feladatok sokaságával zsonglőrködésről is mesélt Szilágyi Áronnak és Kenyeres Andrásnak.
Egyáltalán nem mindegy, hogy miket mondogatunk magunknak
A self-talk technikát a mindennapi életben is bevethetjük, nemcsak az élsportban. A gyakorlatot Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó és Kenyeres András mentáltréner mutatta be a HVG új podcastjában, a Pengében.
Schäfer András: A két legjobb időszakom a Covid és a sérülésem volt – Penge podcast Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással
Még csak huszonöt éves, de máris kacskaringós pályát tudhat maga mögött Schäfer András, a magyar válogatott és a Union Berlin futballistája, aki őszintén beszélt arról, hogyan alakult a motivációja három lábtörés, a két évig egyetlen dicséretet sem mondó edző, vagy éppen egy országos hírnevet jelentő gól hatására. Itt a HVG új podcastja, a Penge, mentális erőnléti edzés Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással.
Szilágyi Áron: Nem attól lesz valaki olimpiai bajnok, hogy pálcával ütik vagy leordítják a fejét
Mentális erőnléti edzés – így lehetne röviden összefoglalni a lényegét a HVG új podcastjának, amelynek Kenyeres András és Szilágyi Áron lesz a műsorvezetője. A háromszoros olimpiai bajnok kardvívóval a mentális egészség és felkészülés fontosságáról, pályafutása egyik legnagyobb kihívásáról, a sportolókkal szembeni elvárásokról, a sport utáni életről és persze a műsorról is beszélgettünk.
Kenyeres András: A futás elősegítheti a személyiség fejlődését
A futás egy rendkívül strukturált tevékenység, ami jobbá teheti az életünket. Ugyanakkor az ultratávok teljesítése pszichológiai vagy érzelmi megküzdési stratégiaként is működhet. A Futni mentem című film kapcsán a futás lélektanáról, a flow-ról, a misztikus maratoni távról beszélgettünk a bajnokokat támogató sport mentáltrénerrel.
Életünk egyik legfontosabb kérdése, hogy mire figyelünk
Aminek a figyelmünket szenteljük, abban élünk, az a valóságunk. Hogyan összpontosítsunk arra, ami igazán lényeges a számunkra? Néhány tanács.
A sikerre tényleg születni kell?
Az idei esztendő bővelkedik sporteseményekben. Mind a nyár eleji labdarúgó-Eb, mind az olimpia számtalan lehetőséget ad arra, hogy ki-ki vérmérséklete szerint átengedhesse magát a szurkolás örömének. Azt viszont már jóval kevesebben élik át, milyen érzés, amikor értük szorítanak, nekik drukkolnak, pedig a hétköznapokban
nagy szükség lenne erre. Nem kell hozzá egy szektornyi ember. Kenyeres András sport mentáltréner szerint egy jól elhelyezett, bíztató szó is sokat segíthet. Vele beszélgettünk a támogatás és a teljesítmény összefüggéseiről a sportban, az üzleti és civil életben.
Hogyan érhetjük el a termékeny flow-állapotot?
Bár nem lehet százszázalékos pontossággal megmondani, mikor érünk el a flow-állapotba, azaz a belső elmélyült tevékenység legmagasabb szintjére, vannak összetevői, amelyek rajtunk múlnak - mutat rá Kenyeres András sportmentáltréner a Győztes gondolkodás - Bővített kiadás című könyvben. Részlet.
Tényleg segítenek a babonák abban, hogy jobban teljesítsünk?
Ha babonából teszünk valamit, egy olyan hitet választunk, amely segít, hogy önbizalmunk nőjön, stressz-szintünk pedig csökkenjen, és magabiztosabbak legyünk. A babona egy extra fegyver, de soha ne építsünk pusztán a babonákra! - javasolja Kenyeres András sportmentáltréner a Győztes gondolkodás - Bővített kiadás című könyvében. Részlet.
Hogyan tűzzünk ki magunk elé célokat?
Hosszú távú céljaink legyenek olyanok, amelyek reggel, amikor kinyitjuk a szemünket, motiválnak bennünket - mutat rá Kenyeres András sportmentáltréner Győztes gondolkodás - Bővített kiadás című könyvében. Részlet.
Hogyan lépjünk ki a komfortzónánkból?
Ha elhagyjuk a komfortzónánkat (hogy a termékeny diszkomfortérzet állapotába jussunk), nem idegenkedünk többé annyira az újtól, a változástól – mindig lesz miből építkeznünk. Nézzünk néhány példát, hogyan gyakorolhatjuk egyszerűen ezt a kilépést! Részlet Kenyeres András Győztes gondolkodás - Bővített kiadás című könyvéből.
Hogyan győzhetjük le a lustaságunkat?
Nézzünk rá a passzivitásunk gyökereire, hogy meg tudjuk állapítani a lustaságunk valódi okát. Ha tudjuk az okokat, akkor tudunk reagálni - javasolja Kenyeres András mentáltréner-tanácsadó. Részlet a Figyelemkontroll című könyvből.
Hogyan mondjunk nemet a mindennapokban?
Ha van egy prioritási listánk arról, hogy aktuális felfogásunk szerint mik a legfontosabb dolgok az életünkben, szinte elkerülhetetlen, hogy nekünk nem tetsző dolgokra, bennünket nem támogató emberekre, a céljaink elérését gátló tényezőkre nemet tudjunk mondani. Részlet Kenyeres András mentáltréner-tanácsadó Figyelemkontroll című könyvéből.
Hogyan erősítsük meg magunkat a nehézségek leküzdésére?
Reziliencia alatt az ellenálló képességünket értjük, amikor kitartunk, nem törünk meg egy-egy kemény élethelyzetben sem. Bizonyos folyamatok aktív megerősítésével tudatosan tehetünk azért, hogy könnyebben vegyük az akadályokat. Részlet Kenyeres András mentáltréner-tanácsadó Figyelemkontroll című könyvéből.
Csalódni jobb, mint mindig rosszra számítani
A bizalom emberi életünk keveset emlegetett sarokköve. A társadalmakban, közösségekben erre a fogalomra épül sikereink nagy része is.
A szerencsejátéktól a Netflixig: Így irányítják a viselkedésünket
A Netflix platformja úgy épül fel, hogy amint elhangzott az utolsó szó, már indul is a következő rész. Sikerült könnyűvé tenni, hogy a lehető leggyorsabban jussunk a következő adaghoz. Új szokásunk függőségi helyzetet hoz létre, amelynek fiziológiai jelei is vannak. Tartsuk ezt észben mindig, amikor észrevesszük, hogy egy új, vonzó szolgáltatás hosszú órákra elrabolja a figyelmünket - javasolja Kenyeres András Figyelemkontroll című könyvében. Részlet.
Tőle tanulhat: Kenyeres András, a vízilabda-válogatott mentális trénere mesél home office-tapasztalatairól
A koronavírus terjedése felvetett jó pár olyan kérdést, amely eddig nem volt reflektorfényben. Százezrek munkavégzésének helye változott meg – és lett megannyi kérdésük a távmunkával, illetve a négy fal között élt élettel kapcsolatban. Ingyenes online előadásban hallhat ma ezzel kapcsolatos jól használható tanácsokat egy felkészült szakembertől.

Szijjártó testvérének cége és a Rogánt reptető családi vállalkozás is megkapta a szokásos tízmillióit
Mintegy 300 millió forintot szórt már szét idén az állami Szerencsejáték Zrt. támogatásosztó leánycége.
Trump a tűzzel játszik, egyre keményebben támadja a „lúzer” Powellt
A Fed elleni támadások pánikreakciókat válthatnak ki a piacokon.
Magyarország tökéletes hely arra, hogy kínunkban röhögjünk
Rényi Ádámot arról kérdeztük, könnyű-e még szórakoztatni a magyar olvasókat, és miért nem engedi meg magának, hogy elszomorítsa a közélet mostani állapota.
Az emberek pápája: Ferenc 12 éve a Vatikánban – képgaléria
A róla készült fotók nemcsak a pápai hivatal méltóságát tükrözik, hanem az emberi léptéket is, amellyel az egyházfői szerephez közelített.
Új magasságokban a kormányzati sikerkommunikáció: harmadik éve dicsekednek ugyanazzal a fejlesztéssel
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Egy belső sávban „ragadt” autóst büntettek a rendőrök – videó
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Balogh Gábor az öttusasikerekről: „Ezekben az eredményekben sem a szövetség, sem én nem fogunk díszelegni”
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.